„ Nie czuje jej, a nawet jeśli ją czuje to bardzo się boje. Boje się nawet pomyśleć, co by się stało, gdybym pozwoliła sobie ją poczuć.

 

Boje się bać. Boje się oddychać. No właśnie czasami mam wrażenie, że nawet oddychać się boje. Okropne uczucie. Jak mam siebie obronić, skoro nie potrafię się złościć?

 

Mam wrażenie, że każdy dosłownie każdy jest w stanie mnie pokonać. Jestem taka słaba. I w tym wszystkim też taka samotna. Nikt nie jest w stanie mi pomóc.

Przyjaciele pomagają tylko na chwile, o ile w ogóle mam ich wokół siebie. Nic nie pomaga. Pamiętam, że jako dziecko też tak się czułam. Zawsze chciałam wszystkim pomóc, zawsze brałam wszystko na swoje barki. I co mi pozostało? Tylko przeszywający lęk, że znowu ktoś mnie zaatakuje.”

 

Jeśli te słowa trafiają do Ciebie i czujesz się w podobny sposób to możesz to zmienić. Pisze o tym, bo wiem, że może Ci się wydawać, że jesteś w tych uczuciach zupełnie sam. Że w sumie to tylko Ty czujesz się w taki sposób. Inni jakoś sobie radzą. Inni jakoś funkcjonują.

 

To jest właśnie klucz do pracy nad lękiem. Praca ze złością. I to jest też chyba najtrudniejsze. Dotrzeć w ogóle do tej złości, która jest zduszona całkowicie pod powierzchnią. Wiem, bo sama też kiedyś nie potrafiłam czuć złości. Czułam ją, ale wszystko kierowałam do wewnątrz, na siebie.

Złość jest bardzo silną emocje i jest nam potrzebna. Zablokowana złość powoduje, że popadamy w depresje, bo całą naszą energie kierujemy do środka. Z całych sił staramy się zablokować ją, zatrzymać w środku.

 

Tak nie powinno wyglądać Twoje życie. Nie po to tutaj jesteś, żeby cały czas się chować i kontrolować na każdym kroku. Emocje są po to żeby przepuszczać je przez swoje ciało. I każda emocja jest nam potrzebna radość, smutek, złość, lęk. Nie ma emocji lepszej ani gorszej. Każda jest tak samo dobra, bo każda mówi nam o czymś zupełnie innym.

 

I jeśli odczuwasz lęk to właśnie poprzez złość jesteś w stanie ten lęk zmniejszyć.

Mówię o tym wszystkim na kursie Zobacz swój lęk

 

https://www.odczujemocje.pl/kurs-online

 

Ilustracja: Miłe Obrazki

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *