Kilka dni temu miałam urodziny

I taka mnie naszła refleksja, że wokół urodzin krąży bardzo dużo różnych emocji.

Jedni obficie świętują, inni twierdzą, że w ogóle nie obchodzą, jeszcze inni nie lubią otrzymywać życzeń ani prezentów, więc nie lubią swoich urodzin. I tak gdyby rozejrzeć się wokół, to każdy ma inne podejście do swoich urodzin.

Mam siostrę bliźniaczkę i dla nas urodziny to zawsze było wielkie wydarzenie, aż do dnia dzisiejszego w sumie Byłyśmy tymi wyczekiwanymi dziećmi (tak przynajmniej twierdzą rodzice i dziadkowie ) więc jak tylko się urodziłyśmy, to było wielkie świętowanie przez wszystkich, dziadkowie wreszcie doczekali się wnucząt, a rodzice doczekali się dzieci.

 

I tak co roku w urodziny otrzymywałyśmy mnóstwo miłości, uwagi i czasu od swoich najbliższych, co wiadomo dla dziecka było najważniejsze. Więc dla mnie po dziś dzień, zawsze jest to wyjątkowe święto, jedno chyba z najważniejszych dni w ciągu roku, gdzie naprawdę świętuje to, że przyszłam na ten świat. Wiem jednak, że nie u wszystkich tak to wyglądało. Niektórzy mogli być niechcianym dzieckiem, inni mogli w dzień urodzin otrzymywać awantury w domu, odrzucenie, brak uwagi lub po prostu ich nie obchodzić.

Czasem nawet sam poród może wpłynąć na to jaki masz stosunek do swoich urodzin lub jakie podejście przechwyciłeś od rodziców. To jakie emocje towarzyszyły mamie w trakcie ciąży też było ważne. Czy cieszyła się z tego, że ma dziecko, czy przeklinała los, czy odczuwała radość i szczęście czy złość i strach. Tutaj nic nie jest bez znaczenia. Dlatego uważam, że to jaki stosunek mamy do swoich urodzin, wynika z tego w jaki sposób przeżywaliśmy i obchodziliśmy urodziny jako dziecko.

 

Zastanów się teraz jakie Ty masz podejście do urodzin? I czy jest on zbliżony do tego, z czym te urodziny Ci się kojarzą? Czasami mamy to wszystko tak głęboko zapisane w podświadomości, że nawet możemy nie zdawać sobie z tego sprawy. Ale nawet jeśli Twoje podejście do urodzin jest negatywne lub po prostu olewasz to, że się urodziłeś wciąż możesz to zmienić.

 

Osobiście uważam, że urodziny to czas wyjątkowy, moment w którym świętujemy swoje przybycie na świat, a nie ma nic bardziej wartościowego niż życie i to że tutaj jesteś. Bo nie jesteś tutaj bez przyczyny. Dlatego życzę sobie i Wam, żeby każdy z nas celebrował swoje urodzinki i spełniał i realizował siebie.

 

Bo Ty jesteś potrzebny światu.

Ściskam was mocno i życzę wyjątkowego dnia!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *