Kolejną metodą, którą chciałabym się z wami podzielić i która pomaga w trakcie uwalania emocji jest SŁUCHANIE MUZYKI! ♫♫

Naprawdę potrafi to zdziałać cuda. Wielu ludziom ciężko jest odczuć swoje emocje, ciężko jest je rozpoznać, poczuć, zobaczyć co się dzieje. Ja też czasem mam sytuacje kiedy na tyle włączy się jakiś mechanizm obronny, że łatwiej jest po prostu tego nie czuć niż zanurkować do środka. I to jest normalne.

Instynktownie robimy wszystko żeby przetrwać. Kluczem do sukcesu jest w świadomy sposób zwrócić uwagę na swoje mechanizmy obronne i odczuć emocje pomimo to.

 

No więc metoda polega na tym, że włączasz muzykę i odczuwasz emocje. Ja do emocji smutku bardzo polecam wykonawczyni Birdy, do złości Slayer.

 

Siadasz w bezpiecznym miejscu i zaglądasz co się dzieje? Dlaczego czujesz smutek? Kiedy już się tak czułaś? Która to zraniona część Ciebie aktualnie potrzebuje zauważenia?

 

I odczuwasz ŚWIADOMIE. Bo tylko świadome odczuwanie emocji może je przekształcić i zmienić. Świadome oznacza pochodzące ze źródła, z przeszłości. W myśli idei to co teraz czujesz już kiedyś czułeś. I to cały czas czeka na uwolnienie. Uwalniając emocje zmieniają się Twoje przekonania i reakcje na dane zdarzenia. Dlatego jest to tak naprawdę kluczowe. I nawet z największego bagna można wyjść!

 

To co? Jaką piosenkę teraz włączysz?

 

Jeśli potrzebujesz wsparcia w powrocie do siebie, w uwolnieniu traum, jeśli nie dajesz sobie rady ze swoimi emocjami to zapraszam Cię do siebie na sesję ✧✧

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *