Książkę, którą polecam każdemu naprawdę każdemu. Fantastyczna pozycja, w której jest wiedza teoretyczna i praktyczna.

To, że jesteś taka jaka jesteś, to że czujesz te wszystkie emocje nie jest dlatego, że taka się urodziłaś, że taki masz charakter, że Ciebie nie da się zmienić. To nie jest Twoja wina, że doświadczyłaś w życiu trudnych sytuacji, to nie jest Twoja wina, że miałaś takich rodziców a nie innych.

 

Każda matka odgrywa w życiu ogromną rolę. To przecież jej brzuch jest pierwszym miejscem, w którym się znajdujemy, to przecież przy niej spędzamy lub powinniśmy spędzić najważniejsze lata w swoim życiu. I to jakich ona doświadczyła emocji już nawet w trakcie ciąży ma ogromne znaczenie na to jakich emocji doświadczasz Ty teraz. To jaka ona była, jaka ona jest i czy w ogóle była jest kluczowe w życiu dziecka. To właśnie z nią dziecko ma bardzo silną więź.

Niestety przez to, że wiele matek żyje w nieświadomości, ma narcystyczne usposobienie lub „ciężki” charakter odgrywa ogromną rolę na to jak kształtuje się osobowość każdego z nas. I przede wszystkich trzeba zdać sobie z tego sprawę.

Uświadomić sobie, że to co zostało Ci zrobione, czego doświadczyłaś, w jaki sposób odtwarzane były schematy i sytuacje. A jeśli już tą świadomość zdobędziesz to następnym krokiem jest przepracowanie jej w sobie. Nie tylko na poziomie poznawczym, ale przede wszystkim na poziomie emocjonalnym. I tutaj oczywiście kluczowa jest praca z wewnętrznym dzieckiem, ale poza pracą z wewnętrznym dzieckiem naprawdę serdecznie polecam tę książkę, ponieważ ona zmienia świadomość oraz postrzeganie siebie i swojego dzieciństwa.

Mi ona bardzo pomogła i polecam również każdemu z kim pracuje na sesjach!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *