Czy wiesz, że lęk i złość to jedna emocja po dwóch krańcach?

Co je łączy?

Jak się okazuje bardzo dużo. Wbrew pozorom te emocje występują najczęściej razem.

To znaczy – kiedy czujemy złość – pod złością znajduje się lęk. Dlatego często mówi się, że złość to tak naprawdę lęk w przebraniu. Osoba, która się boi – atakują drugą osobę. Gdyby się nie bała – nie musiałaby się bronić w ten sposób.

 

I często możemy to być lęk przed oceną, krytyką, odrzuceniem – z którego nawet nie zdajemy sobie sprawy

W momencie kiedy czujemy lęk – żeby ten lęk w sobie przepracować musimy wydobyć na powierzchnię złość, która kryje się pod spodem. Dlatego jeśli chcemy przestać się bać musimy się obronić. I bardzo często ta złość jest ukryta lub nawet całkowicie zablokowana, ale to nie oznacza, że jej nie ma. Oczywiście mówie tutaj o zdrowym odczuwaniu i okazywaniu złości. W bezpiecznej przestrzeni – nie krzywdząc przy tym nikogo.

 

ALe tak jaka sama widzisz – te emocje zawsze występują w parze. Dlatego często mówimy – co czujesz? stres – a stres jest właśnie mieszanką tych emocji – złości i lęku.

I bardzo często, kiedy pracuje z osobami, które mają w sobie bardzo dużo złości – okazuje się, że mają w sobie bardzo dużo lęku.

 

Skąd te emocje pochodzą?

My jako dzieci wchłonęliśmy w swoje ciało emocje, które były w naszym domu rodzinnym, bo dziecko do 6 roku życia jest bardzo silnie połączone z rodzicami. I do tej pory w naszych ciałach te emocje są.

Oprócz tego mamy w swoim ciele zamrożone te emocje, których nie mogliśmy nigdy wyrazić, bo „złość jest zła” „grzeczne dziewczynki się nie złoszczą” itp.

 

I tak oto chodzimy z tymi emocjami aż do dziś. Nie musisz już tego robić. Możesz te emocje w sobie przepracować i uwolnić z ciała. Wystarczy, że się temu przyjrzysz i znajdziesz ich źródło

Więcej na ten temat opowiadam w moim kursie „Zobacz swój lęk”

 

Co mówią inni?

„Zapisałam się na kurs, ponieważ budziłam się w nocy i czułam lęk i ból głowy, a nie umiałam nazwać czego ten lęk dotyczy. Na kursie dowiedziałam się co może go powodować i jak z nim pracować dalej. Zaskoczyło mnie bardzo jak niedaleko od lęku jest złość. Wcześniej próbowałam w ogóle odczuć moją złość, ale bezskutecznie. Dopiero po procesie z Dominiką, po kilku dniach zaczęłam ją czuć. Z serca polecam kurs Zobacz swój lęk i każdą aktywność z Dominiką”

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *