Wewnętrzne dziecko to nic innego jak Twoja podświadomość.

Gdy byłaś/eś mała/y chłonęłaś/eś wszystko jak gąbka, wszystkie emocje, wszystkie przekonania wszystko co działo się dookoła Ciebie. To wszystko zapisywało się w Twojej podświadomości. To w podświadomości zapisały się wszystkie trudne emocje, traumy, które doświadczyłaś/eś jako dziecko. To wewnętrzne dziecko cały czas jest w Tobie. Jest w Tobie i czeka aż do niego przyjdziesz, aż się nim zaopiekujesz, aż odczujesz wszystko to co kiedyś nie mogłaś/eś czuć.

ONO CZEKA WŁAŚNIE NA CIEBIE

 

Wszystkie silne emocje, które kiedyś nie zostały uznane, odczuwasz do tej pory. I tak długo dopóki nie spotkasz się z nimi, dopóki nie odczujesz ich świadomie, dopóki nie uwolnisz ich z ciała, tak długo będziesz je w sobie nosić i odtwarzać cały czas te same schematy, wzory i zachowania.

TO JEST TEN CZAS ŻEBYŚ WRESZCIE ZAJĘŁA/ZAJĄŁ SIĘ SOBĄ!

Wewnętrzne dziecko to nic innego jak zamrożone części Ciebie z dzieciństwa, które cały czas czekają, aż do nich przyjdziesz, uznasz, wysłuchasz, zaopiekujesz się nimi. Każde to wewnętrzne dziecko czeka aż powiesz, że jest bezpiecznie, że jesteś przy niej/nim, że akceptujesz ją/jego w pełni i że już nigdy jej nie opuścisz. Ono czeka na Ciebie, bo wtedy nie miało nikogo przy sobie, czeka na Ciebie, bo tylko TY możesz jej/jemu dać to czego kiedyś nie dostałaś/eś.

TO WŁAŚNIE TY JESTEŚ JEJ POTRZEBNA/Y

Wewnętrzne dziecko to nic innego jak traumy, które przeżyłaś/eś w dzieciństwie, to trudne doświadczenia, w których odczuwałaś silne emocje, ale nikogo przy Tobie nie było, kto zapewniłby Ci wsparcie i bezpieczeństwo. To sytuacje nagłe, niespodziewane, w których odczuwałaś/eś silne emocje i byłaś/eś sam/a. Inne osoby mogły być obok, ale nie było nikogo kto zainteresowałby się Tobą i Twoimi emocjami, kto zaopiekowałby się Tobą, kiedy najbardziej tego potrzebowałaś/eś. To silne emocje, które do tej pory nie wyszły z Twojego ciała. Pamiętaj:

TO CO WESZŁO, MUSI WYJŚĆ

Wewnętrzne dziecko to nic innego jak silne emocje, które odczuwałaś/eś, gdy byłaś/eś mała/y, które wyparłaś/eś, bo były zbyt silne, żeby je czuć, które wyparłaś/eś, żeby przeżyć. Jeśli emocje wewnętrznego dziecka są wyparte, to nigdy nie uda Ci się w pełni poczuć się sobą. Możesz być z siebie bardzo dumna/y, że mimo wszystkich przeciwności losu, mimo wszystkich trudnych sytuacji nadal tu jesteś.

✧JESTEŚ I STAWIASZ SIĘ DLA SIEBIE✧

Wewnętrzne dziecko to nic innego jak Ty z dzisiaj, patrząca oczami swojego wewnętrznego dziecka na ludzi, świat, życie. Nigdy nie poczujesz się w pełni dorosła/y, nigdy nie będziesz czuł/a się w pełni dobrze, jeśli nie zintegrujesz w sobie swojego wewnętrznego dziecka. Jeśli nie zaopiekujesz się nim i nie zapewnisz mu wsparcia i poczucia bezpieczeństwa.

Wewnętrzne dziecko to nic innego jak Twoje mechanizmy obronne, które podpowiadają Ci co robić, a czego lepiej unikać, żeby nie spotkać się z karą. Im więcej wypierasz emocji, im bardziej uciekasz w mechanizmy obronne tym bardziej odcinasz się od siebie od swojego prawdziwego Ja.

Wewnętrzne dziecko to nic innego jak Twoje prawdziwe Ja. To nic innego jak fundament Twojego istnienia. Na przestrzeni tego, co wydarzyło się w Twoim życiu, stworzyłaś/eś swoje fałszywe Ja, które ma za zadanie chronić Cię i odpowiadać wymaganiom otoczenia.

✧JUŻ CZAS JĄ ODZYSKAĆ✧

Wewnętrzne dziecko to nic innego jak Twoja intuicja, Twoje serce, które zawsze chce dla Ciebie jak najlepiej, które podpowiada Ci to, czego naprawdę pragniesz, ale boisz się ze względu na doświadczenia, które przeżyłaś/eś.

I wreszcie Twoje wewnętrzne dziecko to miłość, siła, potęga, wiara w to, że ten świat nie jest aż taki zły, że możesz się zmienić, że nie musisz cierpieć, że jeśli do niego przyjdziesz, zaopiekujesz się nim, wysłuchasz i otulisz to wszystko się zmieni.

 

JESTEŚ OGROMNĄ MIŁOŚCIĄ, SIŁĄ I POTĘGĄ, KTÓREJ NIKT NIE JEST W STANIE ZATRZYMAĆ

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *