Jak raz Ci nie wyszło, jak drugi raz Ci nie wyszło..

 

Dzisiaj o wizytach u psychologa dlatego, że wiem jak łatwo można się zrazić. Wiem, bo sama byłam u kilku zanim znalazłam tego odpowiedniego dla siebie. To nie jest prosta sprawa. Dlatego, że za każdym terapeutą kryje się jego historia, jego energia i jego metody pracy.

 

Wiem jak dużo osób jest zrażonych. Słucham tego z każdej strony. Nieraz przychodzicie do mnie z opowieściami, co działo się na waszej terapii i jakie macie zdanie o psychologach. Ja to naprawdę rozumiem i jest mi przykro słuchać takich historii, bo jeśli opowiadacie mi, że byliście 2 lata na terapii czy 7 lat na terapii to jest naprawdę przykre słyszeć, że nie było żadnych efektów. Ja uważam, że nie każda metoda nadaje się dla każdego i nie każdy terapeuta pasuję do każdej osoby, ale jeśli raz Ci nie wyszło to spróbuj jeszcze raz.

Rynek jest bardzo duży pod kątem oferowanych usług terapeutycznych, dlatego warto być w tym uważnym, ale też słuchać się tego cichutkiego głosu, który podszeptuje nam czasem pomysły – ten głos to nasza intuicja.

 

Wiem, że czasem im dłużej coś analizujemy, tym trudniej jest wychwycić ten głos, ale pamiętaj, że terapeuta to też człowiek.

 

i jeśli nie przeszedł swojej terapii możliwe jest, że przerzuca swoje emocje na pacjenta. Terapeuta nie jest osobą, która wie wszystko o wszystkim i pozjadała wszystkie rozumy. To osoba, która też ma prawo się mylić, czegoś nie wiedzieć i najzwyczajniej w świecie nie umieć pomóc, ale…

 

Najważniejsza w tym wszystkim jest szczerość z samym sobą, bo nie jesteśmy w stanie uzdrowić każdego.

Ja w momentach kiedy czuje, że nie mogę komuś pomóc, zawsze odsyłam do kogoś innego. Zdarza się to wprawdzie rzadko, bo najczęściej trafiają do mnie osoby, które są dopasowane do mojej energii, ale nie mam problemu z tym, żeby przyznać się do tego, że czegoś nie wiem czy, że sobie z czymś nie radze. Przerzucanie na swoich pacjentów frustracji i odpowiedzialności jest według mnie oznaką słabości i tego, że samemu nie radzi sobie ktoś, ze swoimi emocjami.

 

W każdym razie dla mnie najważniejsze przesłanie na dziś jest takie – jeśli próbowałeś już u jednego, drugiego, trzeciego terapeuty – to nie oznacza wcale, że coś z Tobą jest nie tak lub że terapia nie działa – to oznacza, że nie trafiłaś na metodę, terapeutę lub sposób pracy, który jest dopasowany do Ciebie.

Ale uwierz naprawdę, że warto!

 

Bo to zmienia całkowicie życie. Jak ja sobie porównam siebie sprzed i po terapii – to jest jakieś niebo a ziemia, a sama próbowałam u trzech różnych terapeutów.

 

Tak więc próbuj, próbuj i jeszcze raz próbuj!

 

To nie jest tak, że do końca życia musisz już być w takim stanie i czuć takie emocje.

Wszystko jesteśmy w stanie przepracować, bo wiecie dobrze, że dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych !

Buziaki, Domi

 

A jeśli chcesz przyjść do mnie na terapię możesz zapisać się na listę rezerwową odczujemocje@gmail.com

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *