Jeśli rozpoczniesz pracę nad sobą, wyleczysz swoje traumy, uwolnisz emocje – toksyczne osoby przestaną do Ciebie pasować. I albo zniknął z Twojego życia albo będą musiały się dopasować.

✧ Zawsze, gdy następuje zmiana, otoczenie na nią odpowiada ✧

Najczęściej oczywiście spotyka się to ze słowami krytyki i buntu ze strony toksycznych osób – no, bo jak to, nie dasz się już wpędzać w te wszystkie manipulacje? To nie możliwe! Coś jest z Tobą na pewno nie tak! Toksyczne osoby czerpią energię od innych. Jeśli postawisz granicę, nie pozwolisz traktować się tak, jak do tej pory to na pewno im się to nie spodoba.

I po tym można też poznać kto tak naprawdę chce Twojego szczęścia. Jeśli ktoś cieszy się razem z Tobą, z Twoich sukcesów i osiągnieć, z Twojego rozwoju i Twojej zmiany – to osoba, która zasługuje na Ciebie. Jeśli natomiast jest zupełnie odwrotnie, warto zastanowić się czy aby na pewno chcesz, żeby ta osoba była w Twoim życiu.

Są sytuacje, w których jest to nieuniknione, natomiast to co się zmienia to Twoja reakcja na atak ze strony toksycznej osoby. Nauczysz się stawiać granice wraz z uwalnianiem emocji z perspektywy wewnętrznego dziecka, bo jeśli uwolnisz z siebie poczucie winy, smutek, ranę odrzucenia i wiele innych to słowa wymierzone w Twoim kierunku, nie będą już Cię tak poruszać. I będziesz potrafił w zdrowy sposób zareagować na to, z perspektywy osoby dorosłej. A na miejsce toksycznych osób, pojawią się nowe, wspierające osoby, które będą pasować do Twojej przemiany.

Trzymam za Ciebie bardzo mocno kciuki. I wierze w Ciebie! Bo naprawdę jest to możliwe, trzeba tylko ruszyć dupkę i wziąć się za siebie.

Pozdrawiam Cię serdecznie Dominika

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *