Wszystkie trudne emocje, które doświadczasz już kiedyś czułaś/eś w dzieciństwie.

Co to dokładnie oznacza?

W każdym z nas jest wewnętrzne dziecko, które zostało zablokowane w sytuacji, w której odczuwało silne emocje i nie było obok nikogo, kto mógłby pomóc, wesprzeć i zapewnić miłość oraz poczucie bezpieczeństwa. Ty byłaś/eś w tej sytuacji sam/a. I teraz odtwarzasz to wszystko, odtwarzasz te traumy tak długo dopóki nie uwolnisz ich z ciała.

ŻEBY PRZESTAĆ COŚ CZUĆ TRZEBA POZWOLIĆ SOBIE TO POCZUĆ

 

I tutaj na pomoc przychodzi odczuwanie emocji.

Cóż to takiego?

To nic innego jak powrót do swojego wewnętrznego dziecka, do swojej podświadomości, to nic innego jak uwolnienie z ciała emocji, które cały czas czekają na wysłuchanie i odczucie. Tak długo dopóki tego nie zrobisz będziesz powtarzać w kółko i w kółko ten sam scenariusz.

WSZYSTKO CO SIĘ DZIEJE JEST OKAZJĄ DO OTWORZENIA OCZU

Kiedy najlepiej uwalniać emocje?

Najlepiej uwalniać emocje kiedy:

✧ odczuwasz silne emocje,

✧ uciekasz od nich w tzw. mechanizmy obronne,

✧ktoś wywoła w Tobie lawinę uczuć,

Wtedy siadasz, zagłębiasz się w siebie, w swoje wnętrze i sprawdzasz

Która to Ja czuje się w ten sposób? Kiedy już doświadczałam/em takich emocji? Co się takiego wydarzyło, że teraz czuje się podobnie? Ile miałam/em lat? Kto był w tej sytuacji? Co dzieje się w moim ciele? W których miejscu odczuwam/em tą emocje?

I wracasz do niej/niego, wysłuchujesz jej/jego i dajesz jej/jemu miłość, ciepło i wsparcie. Dajesz jej pozwolenie na to, żeby uwolnił/a wreszcie te emocje, tą traumę, która cały czas jest w niej/nim. Ty jako dorosła, możesz dać teraz sobie, wszystko to, czego Twoi rodzice nie dali Ci, gdy byłaś dzieckiem.

✧WSZYSTKO CZEGO POTRZEBUJESZ, JEST W TOBIE✧

i tak naprawdę to jest kluczowe, żeby te wszystkie emocje odczuć, ukochać, wyrzucić z siebie. Tylko w ten sposób jesteś w stanie poczuć się lepiej, zmienić historię i bieg wydarzeń. Nie da się rozwiązać problemu, jeśli cały czas postępujesz w ten sam sposób i jesteś na tym samym poziomie świadomości.

Może być tak, że zatapiasz się w emocjach. (Ja też tak miałam ;)) To nic innego jak sygnał, że Twoja dorosła część wyszła za drzwi i kontrole przejęło Twoje wewnętrzne dziecko. Dorosła część musi wrócić. Na początku może to być trudne, ale praktyka czyni mistrza

Jeśli czujesz, że potrzebujesz wsparcia w powrocie do siebie, w uwolnieniu swoich traum, zapraszam Cię na sesję, na których pomogę Ci zajrzeć do źródła problemu oraz poprowadzę Cię, przez wszystkie te cząstki Ciebie, które wołają o pomoc.

✧TY MASZ TĘ MOC, ŻEBY ZMIENIĆ SIEBIE✧

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *